Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam

Kınalı kuzular asker oldu.

Çankırı Belediyesi tarafından  “Engelliler Haftası” dolayısı ile düzenlenen “Kınalı Kuzular Asker Oluyor” etkinliği aileleri duygulandırdı. Omuzlarında pullu kına örtüleri ile sahneye çıkan özel gençler, kınaları yakıldıktan sonra bir günlüğüne asker oldu.

Çankırı Belediyesi tarafından  “Engelliler
reklam

Belediye Sosyal Tesis Konferans Salonu’nda düzenlenen asker kınası, katılımcılara duygu dolu anlar yaşattı. Oğullarını askere uğurlamak isteyen aileler, temsili kına gecesinde gözyaşlarına hâkim olamadı. Engelliler Koordinasyon Merkezi üyesi genç delikanlılar, “O Şimdi Asker” yazılı pullu örtüleri ile asker olmanın gururunu yaşadı. Gençlerin asker kınası protokol tarafından yakıldı. Etkinlik, asker eğlencesi ile son buldu.

Gençler, asker ocağına temsili olarak bir günlüğüne teslim oldu.

Başkan Esen “Vatan Sizlere Emanet”

Asker kınası yakıldıktan sonra genç Mehmetçiklere ve ailelerine seslenen Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, “Delikanlılarımızı vatani görevleri için yarın askere uğurluyoruz. Askerlik çağları geldi artık. Memleket, analar, babalar hepsi sizlere emanet. Biz gereğini yaptık, bu görev sizde artık. Vatan sizlere emanet.” dedi.

Kına töreninden sonra Başkan Esen ve protokol özel gençlerle doyasıya eğlendi.

Ritm Grubu Büyük Alkış Aldı

Çankırı Belediyesi Engelliler Koordinasyon Merkezi bünyesinde oluşturulan Ritm Grubunun performansı büyük alkış aldı. Türkiye’de ilkler arasına giren çalışmada gençler, kendi kınalarında performans sergiledi. Grubun uyumu, katılımcılardan büyük beğeni topladı.