Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam

Türk Telekom START programına gençlerden yoğun ilgi

Bu haberin fotoğrafı yok
reklam

İSTANBUL (AA) – Türk Telekom'un Genç Yetenek Programı "START", "Yeteneklerinle Geleceğe START" ver sloganıyla 10 binin üzerinde başvuru alarak kayıt sürecini tamamladı.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, genç yeteneklerin öğrenme ve gelişim deneyimlerini destekleyerek geleceğin inşasına katkı sunan Türk Telekom, öğrenme ve gelişim programları ile gençleri destekleyerek kariyer fırsatları sunmaya devam ediyor.

Gençlerin profesyonel kariyer yolculuklarında daha güçlü bir farkındalık oluşturmayı amaçlayan Türk Telekom, START genç yetenek programıyla gençlere deneyim ve gelişim imkanı sunuyor.

Türk Telekom'un lisans 3'üncü sınıf öğrencilerine, yeni mezun ve 25 yaşını aşmamış gençlere yönelik sunduğu START programı bu yıl "Yeteneklerinle Geleceğe START" ver sloganıyla 10 binin üzerinde başvuru alarak kayıt sürecini tamamladı.

Değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlayarak programa kabul edilen gençler, yaz döneminde "START Stajım" ile dört haftalık öğrenme ve gelişim yolculuğuna başlayarak kariyerlerini parlatacak deneyimler kazanacak.

START programı gençlere AR-GE ve inovasyon çalışmalarının merkezindeki bilgi teknolojileri, network ve erişim, veri analitiği ve büyük veri, ürün ve segment, dijital kanallar, müşteri deneyimi, finans, insan kaynakları olmak üzere yenilikçi iş alanlarında deneyim fırsatı sunuyor.

Program dahilinde kısa dönem stajından mezun olan ve uzun dönem staj programına katılmaya hak kazanan genç yetenekler, uzun dönem stajı sonrasında Türk Telekom'da istihdam imkanı elde ediyor.

2015'ten bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen programla profesyonel kariyerine ilk adımlarını Türk Telekom'la atan gençler, çeşitli ve yenilikçi iş alanlarıyla yetenekleri ve kariyer hedefleriyle örtüşen farklı pozisyonlarda profesyonel kariyer yolculuklarını sürdürüyor.

– "Gençlerin kariyer yolculuklarının ilk adımlarında yanlarında oluyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin Aslan, dijital geleceği inşa eden Türk Telekom ailesi olarak bu yolculukta en önemli önceliklerinin, nitelikli bir gelecek tasarlama arzusunda olan gençlerle birlikte yürümek olduğunu belirtti.

Aslan, "Hayallerini ve yeteneklerini daha ileri taşımak isteyen gençlerin kariyer yolculuklarının ilk adımlarında yanlarında oluyoruz. Genç yeteneklere erken kariyer fırsatları sunarken, aynı zamanda 'yaşayan bir üniversite' olan Türk Telekom ekosistemini daha yakından tanımalarına imkan sağlıyoruz." ifadelerini kullandı.

Türk Telekom START'a katılan gençlerin kısa dönem stajın ardından, uzun dönem staj, İnovasyon proje yarışması gibi ayrıcalıklı imkanlara sahip olduğunu anlatan Aslan, program kapsamında uzun dönem staj sürecini başarıyla tamamlayan ve mezun olan genç yetenekler için istihdam yarattıklarını anımsattı.

Aslan, şu bilgileri paylaştı:

"Kariyer programlarımızla 2024'te 100'ün üzerinde genç yeteneği bünyemize katmayı hedefliyoruz. Bu yıl oldukça yoğun ilgi gören START Programımızla birçok genç yeteneğe gelişim, deneyim ve iş imkanları sunmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin en çok istihdam sağlayan markalarından biri olarak geleceğin dijital dünyasını gençlerle birlikte inşa etmeyi sürdüreceğiz."