Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam

Tuz Ekspresi 4. Tura hazırlanıyor

Çankırı’da 90 yıl sonra “Turistik Tuz Ekspresi” adıyla yeniden canlandırılan ’Tenezzüh Treni’” turu, 3. Seferini gerçekleştirdi.

Çankırı’da 90 yıl sonra
reklam

Kısa ve orta mesafeli taşımacılıkta tercih edilen tren, daha konforlu, rahat ve hızlı ulaşım imkanı sunuyor. Kapıları kapanmadan hareket etmeyen ,yerli üretim trenin saatteki hızı 140 kilometreye ulaşabiliyor. 18 ve 25 Mayıs 2024 tarihlerindeki ilk iki seferini tamamlayan “Turistik Tuz Ekspresi”1 haziran cumartesi günüde yolcularını memnun etmeyi başardı.

Çankırı

Valiliği koordinesinde belediye, TCDD, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı, Çankırı Konfederasyonu ve TÜRSAB Orta Anadolu Bölge Temsil Kuruluna bağlı seyahat acentelerinin iş birliğiyle yürütülen çalışmalar sonucunda Ankara’dan Çankırı‘ya turistik tren seferleri başlatılmasına karar verilmişti.

Çankırı’da 1934 yılında “Tenezzüh Treni” adıyla başlatılan seferlerin devamı niteliğinde olan ve 18 Mayıs’ta ilk seferine çıkan “Turistik Tuz Ekspresi “, ziyaretçilerine Çankırı’nın tarihi ve turistik yerlerini görme, yöresel yemeklerinden tatma imkanı sunuyor. Özellikle sosyal medyada yürütülen tanıtım kampanyası sonrasında yoğun ilgi gören turun ilk etapta planlanan 4 seferine ait tüm biletlerinin satıldığı ve gelen yoğun talep üzerine yeni seferlerin planlandığı bilgisi paylaşılmıştı.