Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam

Çankırı Valiliği Koordinesinde 5 bin 670 personele eğitim verildi.

Çankırı Valiliği koordinesinde çeşitli il kurum müdürlüğü personellerine “Engelli Bireylere Yönelik Tutum ve Davranışlar Eğitici Eğitimi” programı düzenlendi.

Çankırı Valiliği koordinesinde çeşitli
reklam

Çankırı Valiliği koordinesinde çeşitli il kurum müdürlüğü personellerine “Engelli Bireylere Yönelik Tutum ve Davranışlar Eğitici Eğitimi” programı düzenlendi.

Şubat ayında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çankırı Adliyesinden 17 personelin katılımıyla başlayan “Engelli Bireylere Yönelik Tutum ve Davranışlar Eğitici Eğitimi” ile engelli bireylere karşı iletişimde nezaketi ve empatik yaklaşımı geliştirmek amaçlandı. Eğitimin yaygınlaştırılması için eğitici eğitimini başarıyla tamamlayan 17 personel tarafından Çankırı’da görevli 5 bin 670 kamu personeline “Engelli Bireylere Yönelik Tutum ve Davranışlar Eğitimi” verildi. Eğitimler sayesinde engelli bireyler kamu kurumundan hizmet almaya gittiğinde, karşısında engelli bireylerin ihtiyaçlarının farkında olan görevliler ile karşılaşması sağlandı.

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen “Engelsiz Düşler” Programında “Engelli Bireylere Yönelik Tutum ve Davranılar Eğitimi”ni veren 17 eğitici personel ve eğitimi alan kurumlardan birer personele Çankırı Valisi M. Fırat Taşolar ve protokol üyeleri tarafından belgeleri takdim edildi.

Belgelerin takdimi sırasında eğitime katılan personeller tarafından Çankırı Valisi Taşolar’a işaret dili ile teşekkür edilerek farkındalık sağlandı.