Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam

90 yıl sonrasında tekrardan hayata geçti

Çankırı’da 1934 yılında yapılan Tenezzüh (Gezinti) Treni seferlerin 90 yıl aradan sonra Turistik Tuz Ekspresi adıyla yeniden başladı.

Çankırı'da 1934 yılında yapılan
reklam

90 yıl sonrasında tekrardan hayata geçti

Çankırı’da 1934 yılında yapılan Tenezzüh(Gezinti) Treni seferlerin 90 yıl aradan sonra Turistik Tuz Ekspresi adıyla yeniden başladı.

Çankırı Valiliği Koordinesinde başlayan Turistik Tuz Ekspresi, Çankırı Belediyesi, TCDD, Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı (KUZKA) Çankırı İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Çankırı Konfederasyonu ve TÜRSAB Orta Anadolu Bölge Temsil Kuruluna bağlı seyahat acentalarının iş birliği ile gerçekleştirildi.
Dünya’da sayılı olarak bulunana ve Kaya Tuzu’nun Başkenti olan Çankırı’nın bu konsepte uygun olarak seferin simi “Tuz Ekspresi” olarak adlandırıldı. Ankara Çankırı güzergahında ilk seferini yapan eksprese 250 kişi katılım sağladı.

ziyaretçileri Çankırı Garı’nda Çankırı Valisi M. Fırat Taşolar, kurum müdürleri, STK temsilcileri ve vatandaşlar karşıladı.

Karşılama sonrasında Yaren gösterisi yapıldı. Daha sonrasında katılımcılar Tur kapsamında Yer Altı Tuz Şehri, Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi, Çankırı Kültür Evi, tarihi evlerin bulunduğu Uzunyol Caddesi, Çankırı Müzesi, butik müzeler, tarihi mekanlar ve Taş Mescit ziyaret edildi.
Yapılan ziyaretler sonrasında 19.40’da Ankara’ya döndü.