Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam

Çankırı’da Sıcak Havalar Etkisini Gösterecek!

Yurdun batı kesimlerinden etkisini gösterecek olan sıcak hava dalgası önümüzdeki hafta etkisini gösterecek.

Çankırı’da Sıcak Havalar Etkisini Gösterecek!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan tahminlere göre yağışlı geçen havaların ardından batı kesimlerinden başlayarak hava sıcaklıklarının artacağı tahmin ediliyor.

Yapılan açıklamada, “Yapılan son meteorolojik değerlendirmelere göre; geçen hafta boyunca Ülkemizi etkileyen yağışlı ve serin havanın yurdumuzu terk ederek, yerini sıcak ve yağışsız bir havaya bırakacağı tahmin edilmektedir. Ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında ve yer yer altında seyreden hava sıcaklıklarının, hafta sonunda Yurdumuzun batı kesimlerinden başlayarak artacağı ve hafta ortasına kadar Bölgemizde 4 ila 8 derece mevsim normalleri üzerine çıkması beklenmektedir.” ifadelerine yer verildi.

Önümüzdeki günlerde bölgemizdeki illerimizde beklenen en yüksek sıcaklıklar (oC);
Kırıkkale : 30-34, Çankırı : 30-34, Bolu : 29-32, Karabük : 29-32, Düzce : 32-36, Zonguldak : 26-27, Bartın : 31-34 aralıklarında olacağı tahmin edilmektedir.

Yüksek seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, kronik rahatsızlığı olanlar, yaşlılarımız ve çocuklarımız başta olmak üzere vatandaşlarımızın günün en sıcak saatleri olan 11 ile 16 saatleri arasında açık alanda bulunmamaları hususunda dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir