Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam

Çankırılı Sporcu Dünya Şampiyonu Oldu!

Milli Haltercimiz Ramazan Efe Yılmaz, Peru’da düzenlenen Yıldızlar Halter Dünya Şampiyonası’nda dünya şampiyonu oldu.

Milli Haltercimiz Ramazan Efe
reklam

Ramazan Efe Yılmaz, silkmede 129 kilo, toplamda ise 228 kiloluk derecesiyle 2 birincilik, koparmada da 99 kiloluk kaldırışıyla gümüş madalyanın sahibi oldu.
Daha önce sırasıyla Türkiye şampiyonluğu ve Avrupa şampiyonluğu dereceleri bulunan Ramazan Efe Yılmaz, kariyerini dünya şampiyonluğu ile taçlandırdı.

Ramazan Efe Yılmaz’ın antrenörü Ömer Öz, “Allah bize dünya şampiyonluğunu nasip etti. Çok mutluyum. 20 gün sonra Yunanistan’da Avrupa Şampiyonası var, Ramazan Efe üst düzey bir seviyede, kondisyonu ve formu çok iyi, inşallah oradan da Avrupa Şampiyonluğu bekliyoruz.” dedi.
Öz, “Şampiyona Türkiye saatiyle 2 buçuk civarındaydı. Heyecanla bekledim, uyuyamadım. Sanki ben yarıştırıyormuşum gibi buradan destek verdim. Anlatılmaz yaşanır. Farklı bir duygu. Ramazan Efe’nin inşallah 2028 Olimpiyatlarında kota alıp olimpiyatlara gideceğine inanıyorum. Bize destek veren Sayın Valimize, Gençlik ve Spor İl Müdürümüze, İl Milli Eğitim Müdürüme ve Tarım Meslek Lisesi Müdürüme teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun.” diyerek sözlerini tamamladı.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak’tan Ramazan Efe Yılmaz’a Tebrik
Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ak, “ Kıymetli Ramazan Efe Yılmaz ile çok değerli antrenörümüz Ömer Öz’ü tebrik ediyorum. Sağ olsunlar bizi yine mutlu ettiler. İnşallah ilerleyen süreçte Olimpiyat derecelerinin geleceğini ümit ediyorum, bunun için de var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Ben tekrar, Ramazan Efe Yılmaz’ı, antrenörünü ve ailesini kutluyor, bu sürece katkı sağladıkları için teşekkür ediyorum ” diye konuştu.