Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam

Çiftçiye Müjde! Beklenen Destek Geliyor!

Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı (KKYDP) kapsamında 2024 yılında Çankırı’da 50,8 milyon TL değerinde yatırım yapılması planlanıyor.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme
reklam

Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı (KKYDP) kapsamında 2024 yılında Çankırı’da 50,8 milyon TL değerinde yatırım yapılması planlanıyor. Destekleme programı kapsamında 16 projeye toplam 24,7 milyon TL’lik hibe desteği sağlanacak. 

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından destek çağrısına çıkılan ve proje değerlendirmesi sona eren 15. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımlar ile Kırsal Ekonomik ve Altyapı Yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği sağlanacak.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından bu yıl 15. Etabı uygulanacak olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı (KKYDP) projelerinde Çankırı genelindeki 16 projeye 24,7 milyon TL’lik hibe desteği sunulacak. 15. Etap KKYDP başvuru döneminde Çankırı’da müracaatını gerçekleştiren 16 yatırımcının projeleri incelenerek 16 projenin de Tarım ve Orman Bakanlığına gönderilmesi sonucu Bakanlık Tarafından 16 projenin tamamının kabulü gerçekleşti. 16 projeye sağlanacak 24,7 milyon TL’lik hibe desteği ve uygulama sonunda Çankırı’ya yaklaşık 50,8 milyon TL’lik yatırım kazandırılması planlanmakta.

Kırsal kalkınma yatırımlarını destekleme programı kapsamında uygulanacak projeler arasında; GES projeleri, ahır modernizasyonu projeleri, çiftlik makineleri, çadır ahır ve sera kurulumları gibi kırsal kalkınmayı destekleyici projeler almaktadır. Bu projeler kırsalda çiftçilerimizin refah düzeyinin artırılması, katma değerli ürünlerin üretilmesi, çiftçi ile tarımsal sanayi entegrasyonun ve tarımsal pazarlama altyapısının sağlanması ve yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması açısından büyük önem taşımaktadır.