Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam

Tatbikat Gerçeğini Aratmadı!

Çankırı’da Sinop ve Kastamonu illeri UMKE ekiplerinin katılımıyla bir tatbikat gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen tatbikat gerçeğini aratmadı.

Çankırı’da Sinop ve Kastamonu
reklam

Çankırı Sağlık İl Müdürlüğü UMKE birimi Koordinasyonunda Çankırı, Sinop ve Kastamonu UMKE ekipleri, 112 Ambulans ekipleri AFAD İl Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü İtfaiye Müdürlüğü İl Jandarma Tehlikeli Madde İmha Ekibi, Kargaz ve Enerjisa ekiplerinin toplamda 100 kişinin katılımlarıyla KYK Yurdunda bir tatbikat gerçekleştirildi.

Senaryo gereği KYK Yurdunun mutfak bölümünde bir patlama meydana geldi. Patlama sonrasında ilgili ekipler en hızlı halde müdahalelerini gerçekleştirdiler. Senaryo gereği tatbikatta 17 yaralı ve 3 ex vakaya müdahale edildi. Yapılan başarılı müdahale sonrasında Çankırı Vali Yardımcısı İsmail Küreci tarafından katılımcılara teşekkür ve katılım belgeleri verildi.

Çankırı İl Sağlık Müdürü Dr. Hüseyin Sarıkaya, “Paydaş kurum müdürlerimiz ve ekiplerine, Sinop ve Kastamonu UMKE ekiplerine, Müdürlüğümüz 112 ve UMKE ekiplerine ve tüm emeği geçenlere şahsım ve kurumum adına İl Sağlık Müdürü olarak teşekkürlerimi arz ederim.” İfadelerine yer verdi.