Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
reklam

Yeni Coğrafi İşaret mi Geliyor?

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen sosyal medya üzerinden Çankırı’nın yöresel yemek kültürlerinden olan ‘nokul’u paylaştı.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail
reklam

Çankırı’nın yöresel yemekleri tescillenirken sosyal medya hesabından paylaşım yapan Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, şehrin yöresel lezzetlerinden olan ‘Nokul’u paylaştı.

Şehrin yeme kültürünü tescillemek ve tanıtmak adına yapılan çalışmalarla ismini sıkça duyuran Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen, sosyal medya hesabından nerdeyse unutulmaya yüz tutmuş olan ‘Nokul’u paylaştı.

Başkan Esen’in bu paylaşımı akıllara tescillenecek mi sorusunu getirdi.

Çankırı Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen Paylaşımında, “Nokul, Enfes bir Çankırı lezzeti  Bizde saklı kalmasın, bu lezzeti herkes bilsin” ifadelerine yer verdi.

Daha öncesinde,Çankırı Yumurta Tatlısı, Çankırı Sarımsaklı Et, Çankırı Yoka (İnce) Ekmek Muskası, Çankırı Tutmaç Çorbası, Çankırı Höşmerim Tatlısı, Çankırı Küpecik Peyniri, Çankırı Pıhtı, Çankırı Cimcik Hamuru Çorbası, Çankırı Ehlibilir, Çankırı Hameyli Tatlısı, Çankırı Kıymalısı, Çankırı Yazma Çöreği, Çankırı Kesme Kadayıfı,  Çankırı Bütün Et, Çankırı Kaya Tuzu coğrafi işaret alarak Çankırı’ya ait olduğu tescillenmişti.